منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةس .و .جالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141

شميران كركوكي - 2120

Rasti - 1769

zoba - 1578

كــاردينيــا - 1350

دمعة حزن - 579

A.O.J - 538

Aramos - 497

ديدار - 410

دانيار كوردى - 404

المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
الخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
الإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
الثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
السبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
السبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
السبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

منداڵێكی‌ سۆدانی‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله)

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: منداڵێكی‌ سۆدانی‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله)   الخميس 17 ديسمبر 2009, 5:04 pm

داڵێكی‌ سۆدانی‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله )

پزیشكێكی‌ سۆدانی‌ دیارده‌یه‌كی‌ سه‌یر و موعجیزه‌یه‌كی‌ ته‌واوه‌تیی ئاشكرا كرد , ئه‌وه‌ش به‌ده‌رخستنی‌ نوسراوی‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله ) له‌سه‌ر سه‌ری‌ منداڵێكی‌ تازه‌ له‌دایك بوو له‌یه‌كێك له‌نه‌خۆشخانه‌كاندا .
دكتۆر " منتصر الطیب إبراهیم " ی‌ پزیشكی‌ پسپۆڕی‌ نه‌خۆشیه‌كانی‌ ژنان و منداڵبون له‌نه‌خۆشخانه‌ی‌ " أم شـوك " له‌ویلایه‌تی‌ نیل الازرق ڕایگه‌یاند كه‌ به‌بینینی‌ ئه‌و نوسینه‌ زۆر سه‌ری‌ سوڕماوه‌ و به‌موعجیزه‌یه‌كی‌ گه‌وره‌شی دانا .
ڕۆژنامه‌ی‌ " أخبار الیوم " یش كه‌ له‌خه‌رتوم ده‌رده‌چێت وێنه‌یه‌كی‌ سه‌ری‌ ئه‌و منداڵه‌ی‌ بڵاوكردووه‌ته‌وه‌ كه‌ به‌دوو دێڕ و له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ " لااله‌ الا الله محمد رسول الله " .
ئه‌و پزیشكه‌ ووتیشی : دایكی‌ منداڵه‌كه‌ زۆر ناڕه‌حه‌ت بوو تا كۆرپه‌كه‌ی‌ بوو و دوای‌ ئه‌نجامدانی‌ كاری‌ پێویستیش له‌و نوسینه‌ی‌ سه‌ر سه‌ری‌ وورد بوومه‌وه‌ و بینیم كه‌ به‌ته‌واوه‌تی‌ و بێ هیچ ناڕێكـیه‌ك ئه‌و نوسراوه‌ گه‌وره‌ و مه‌زنه‌ی‌ لێ نوسراوه‌ , بۆیه‌ هه‌موو گیانم كه‌وته‌ له‌رزین و ده‌ستم كرد به‌گریان و به‌په‌له‌ كامێرام هێناو وێنه‌ی‌ سه‌ریم گرت .
هه‌روه‌ها ووتیشی : ئه‌وه‌ په‌یامێكه‌ له‌خوای‌ گه‌وره‌وه‌ و پێشی وابوو كه‌ له‌به‌ر پیرۆزیی ناوی‌ خوای‌ گه‌وره‌ , كه‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسرابوو , منداڵه‌كه‌ به‌شێوه‌ی‌ سروشتی‌ و له‌دامێنی‌ دایكیه‌وه‌ دانه‌به‌زی‌ , بۆیه‌ به‌نه‌شته‌رگه‌ری‌ ده‌رمان هێنا و ڕووداوه‌كه‌ش بووه‌ هۆی‌ سه‌رنج ڕاكێشانی‌ خه‌ڵكی‌ و پۆل پۆل ده‌هاتن بۆ بینینی‌ و خێزانه‌كه‌یشی‌ ناویان نا ( صــلاح ) , وه‌له‌به‌ر ئه‌وه‌ نه‌بوایه‌ كه‌ برایه‌كی‌ ناوی‌ محمد بوو , پێیان خۆش بوو ناویان بنایه‌ محمد .
أبو القاسم حمیده‌ی‌ باوكی‌ منداڵه‌كه‌ش له‌و باره‌یه‌وه‌ ووتی‌ : باوه‌ڕم نه‌ده‌كرد , ئایا من بوومه‌ باوكی‌ منداڵێكی‌ ئاوا پیرۆز ؟!؟! .
ماوه‌ته‌وه‌ بڵێین كه‌ باری‌ ته‌ندروستی‌ صـلاح زۆر باشه‌ , به‌ڵام دایكی‌ ووتی‌ :
من زۆر له‌كوڕه‌كه‌م ده‌ترسم , له‌به‌ر ئه‌وه‌ی‌ كه‌ ژنانی‌ ناوچه‌كه‌مان پێیان ووتوم منداڵه‌كه‌م زۆر ناژی‌ , له‌به‌ر ئه‌وه‌ی‌ كه‌ ئه‌و ته‌نها بۆ گه‌یاندنی‌ په‌یامێك هاتووه‌ و به‌س , ووتیشی : خۆزگه‌ خه‌ڵكی‌ وازیان لێ‌ دێنام و له‌باره‌ی‌ كوڕه‌كه‌مه‌وه‌ ئازاریان نه‌ده‌دام , چونكه‌ ئێجگار زۆر خۆشم ده‌وێت
توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو
Rasti
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: منداڵێكی‌ سۆدانی‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله)   الثلاثاء 22 ديسمبر 2009, 5:51 am

سبحان الله به راستى ئيشى خوا زور جوانه
ده ستت خوش بقى براكه م خوا جه زادا
توقيــع العضو Rasti

منداڵێكی‌ سۆدانی‌ له‌سه‌ر سه‌ری‌ نوسراوه‌ ( لااله‌ الا الله محمد رسول الله)

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1