منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةس .و .جالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141

شميران كركوكي - 2120

Rasti - 1769

zoba - 1578

كــاردينيــا - 1350

دمعة حزن - 579

A.O.J - 538

Aramos - 497

ديدار - 410

دانيار كوردى - 404

المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
الخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
الإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
الثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
السبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
السبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
السبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

كازم ساهر

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: كازم ساهر   الخميس 03 ديسمبر 2009, 6:09 pm

هونه‌رمه‌ندی‌ به‌توانا و لێهاتووی‌ عیراقی‌ و عه‌ره‌بی‌ و جیهانی‌ (كازم ساهر) كه به باڵیۆزی‌ هونه‌رمه‌ندانی‌ عیراقیش دائه‌نریت له ریكه‌وتی‌ 9/12/1961 له شاری‌ (موصل) له دایك بووه ، مندالی‌ هه‌شته‌می‌ نیو خانه‌واده‌كه‌یه‌تی‌ ، كاڤم هه‌ر له ته‌مه‌نی‌ مندالییه‌وه خولیایی‌ هۆنراوه نووسین و موزیك بووه تا كه‌یشته ئه‌و ئاسته‌ی‌ له ته‌مه‌نی‌ ( یازده ) سالیدا ئامێرێكی‌‌ مۆزیك بكریت.

سالی‌ 19واته سالی‌ 1980
(كازم 80 له ته‌مه‌نی‌ (19) سالیدا جۆته یه‌كیك له كۆمه‌ڵه مۆسیقییه‌كان به‌مه‌به‌ستی‌ خویندنی‌ مۆزیك. هه‌ر له‌وساله‌دا ساهر) ژیـــانـــی هاوسه‌ریتی‌ بیَك ده‌هینیت كه له ‌ئیستادا 2 كوری‌ هه‌یه به‌ناوه‌كانی‌ (وسام ) و (عمر) و‌دوای‌ دووسال به‌رده‌وامی‌ له خویندن له
مۆسیقا له به‌یمانكای‌ موزیكی‌ بغداد.
ماوه‌ی‌ شه‌ش سال له‌و به‌یمانكایه خویندنی‌ كردووه هه‌ر له‌ویش نازناوی‌ (كازم ساهر)ی‌ له‌لایه‌ن یه‌كێك له مامۆستایانی‌ مۆسیقاقه‌‌وه بیبه‌خشرا،
كاڤم یش ته‌واوكردنی‌ به‌یمانكاو به‌ده‌ست هینانی‌ بروانامه‌كه‌ی‌ 2 كۆرانی‌ له سالی‌ 1987 تۆماركرد كه له‌ئاماده‌كردن و ئاوازی‌ خۆی‌ بوون ، به و هۆیه‌وه ناوبانكی‌ (كازم ساهر) له‌ناوه‌وه‌ی‌ ولات و سه‌رجه‌م وولاتانی‌ كه‌نداودا ده‌نكی‌ دایه‌وه
.

كازم سو داكیركردنی‌ اهیر پاش ته‌واوكردنی‌ به‌یمانكای‌ مامۆستایان و پاشان به‌یمانكای‌ مۆسیقا له سالی‌ 1988 دا به‌هۆی‌ شه‌ڕی‌‌ 1990 كوه‌یت زه‌بریكی‌ كوشنده‌‌ له ژیـــانـــی كاڤم كه وت به‌تایبه‌تی‌ كاتیك كاڤم كاسیتی‌ به‌رهه‌مه‌كانی‌ ئاماده بوون بۆ بلاووبونه‌وه له كوه‌یت وهه روه ها ڕیكریشی‌‌ لێكرا له بلاوبوونه‌وه‌ی‌ به‌رهه‌مه‌كان‌ی‌ له‌لایه‌ن به‌ربرسیك له وه‌زاره‌تی‌ راكه‌یاندنی‌ ئه‌و سه‌رده‌مه و هه‌ستا به قه‌ده‌غه‌كردن و‌ دابه‌شكردن و بلاوبوونه‌وه‌ی‌ به‌رهه‌مه‌كانی‌‌ ساهر . دواجار ئه‌م هونه‌رمه‌نده‌ تاراوگه ی‌ ‌كرته به‌ر و رووی‌ له پایته‌ختی‌ رۆشنبیری‌ عه‌ره‌ب ( لوبنان) ‌كرد . له‌ویش به ر‌ده‌وامی‌ به‌هونه‌ره‌كه‌ی‌ دا‌ تا له سالی‌ 1996له ریكه‌وتیكدا له‌كه‌ل (شاعیر)ی‌ به‌ناو بانكی‌ عه‌ره‌ب (نزار القبانی) ریكه‌وتی‌ یه‌ك ده‌كه‌ن و له كاتیكدا كاڤم بۆ ته‌له‌فزیۆنی‌ ‌ به‌شی‌ عه‌ره‌بی له‌نده‌ن كۆرانی‌ ده‌لیت نزار قبانی‌ سه‌رسام ده‌بیت به ده‌نكی‌ كاڤم و ئه‌مه‌ش ده‌بیته سه‌ره‌تایه‌ك بۆ كاركردن له‌كه‌ل (كازم ساهر)دا.
هه‌روه‌ها ساهیر به‌یوه‌ندییه‌كی‌‌ پته‌ویشی‌ له‌كه‌ل شاعیری‌ عیراقی ( كریم العراقی‌) دا هه‌یه و له سالی‌ 1987 له‌سه‌ر داوای‌ ئه‌و ئه‌م شاعیره پیش نووسیكی‌ تایبه‌ت به موزیكی‌ بۆ زنجیره‌ی‌ ته‌له‌فزیۆنیی‌ ‌ "نادیه‌" ده‌نووسیت و كاڤم یش له‌ویدا كۆرانی‌ تیدا ده‌لیت. هه‌روه‌ها سالی‌ 2000 له فیستیفالی‌ (قرطاج) ی‌ تونس دا‌ نازناوی‌ باڵیۆزی‌ كۆرانی‌ عیراقی‌ پێدراوه و هه‌ر له‌وساله ش ‌دا له وولاتی‌ لوبنان خه‌لاتی‌ باشترین فیدیۆ كلیبی‌ بۆ ساڵی‌ 2000 له‌سه‌رئاستی‌ هه‌موو عه‌ره‌ب به‌ده‌ست هَێناوه‌.

توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو
فيــرو
مؤســـس منتديـــات كركوك تايمزمؤســـس منتديـــات كركوك تايمز
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: كازم ساهر   الجمعة 04 ديسمبر 2009, 5:57 am

دةست خوش بي شميران
توقيــع العضو فيــرو

يرحل من يرحل . . لن تهدم الدنيا .. ولن تغلق ابواب السماء
فأنا لا ألتفت ابدا للوراء... فالحب والصداقه لا يأتوا بالتوسل والرجاء
وغرور من امامي زادني كبرياء
....فإن كان وجودهم شيئا فإن كرامتي أشيااااء