منتديات كركوك تايمز
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Emptyچیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك I_voting_barچیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Empty 
شميران كركوكي - 2120
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Emptyچیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك I_voting_barچیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Empty 
Rasti - 1769
zoba - 1578
كــاردينيــا - 1350
دمعة حزن - 579
A.O.J - 538
Aramos - 497
ديدار - 410
دانيار كوردى - 404
مواضيع مماثلة
المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالسبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالسبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالسبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك

استعرض الموضوع التالي استعرض الموضوع السابق اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
شميران كركوكي
بيانات العضو

چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Empty
مُساهمةموضوع: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 16 فبراير 2011, 3:42 am

تەنها خەندەیەك

عادل شێخانی

بۆ بەخشینی شادمانی‌و میهرو سۆزو خۆشەویستی زۆرجار تەنها خەندەیەك بەسە، چرپەی دوو وشەی ناسك‌و نیگایەكی نوورین بەسە بۆ هەڵكردنی شنەو شەماڵی هیوا بەخش‌و شادی هێن‌و خەفەتبەر. بەڵام بەداخەوە زۆرجار بەرامبەر بە كارێكی وەها ئاسان‌و سانا سستی دەنوێنین! لە كاتێكدا خەندەو وتەی شیرین كاریگەرییەكی ئەفسوناوی هەیەو وا دەكات لە قوڵایی دڵەكاندا جێگەی خۆمان بكەینەوەو خۆمان‌و دەوروبەر نوقمی سەعادەت‌و سەرفرازی بكەین. با بەیەكەوە سەرنج لە هەڵوێستی ئەم مێردمنداڵە هەست ناسك‌و دڵپاكە بدەین‌و وانەیەكی بەرزی لێوە فێر بین: مێرد منداڵێك لەگەڵ باوك‌و دایكیدا دەچنە نوێژی هەینی‌و لە وتاری هەینیدا مامۆستا باس لە بەخشین‌و پاداشتی بەخشندەیی دەكات، ئەمیش زۆر ئارەزوو دەكات كە بیتوانیایە پارەو سامانی بە هەژاران‌و لێقەوماوان ببەخشیایە، لەبەرئەوە دوای نوێژی هەینی لە مامۆستای وتاربێژ نزیك بووەوەو بە خەمبارییەوە لێی پرسی: مامۆستا گیان من زۆر حەز دەكەم یارمەتی هەژاران بدەم، بەڵام هیچ پارەیەكم نییە. مامۆستاش بەوپەڕی رێزو خۆشەویستییەوە رووی تێكردو پێی گوت: رۆڵەی شیرینم بەخشین تەنها بە پارە نابێت، بەڵكو دەتوانیت بەشێك لە كاتەكانت ببەخشی بۆ جێبەجێكردنی كاروپێداویستییەكانی ئەو كەسانەی كە پێویستیان پێتە. تەنانەت بەخشینی خەندەیەك بەخێرو بەخشین دەژمێردرێت. مێرد منداڵەكە بەم قسانە دڵخۆشبوو، یەكسەر دەستی دایك‌و باوكی گرت‌و وتی: دایە گیان بابە گیان چی بكەین؟ باوكی گوتی: دەچین بۆ نەخۆشخانەكان‌و سەردانی نەخۆشەكان دەكەین‌و هەواڵیان دەپرسین‌و دڵخۆشیان دەكەین. هاوكات هەر سێكیان چوونە نەخۆشخانەیەك لە وێدا چاویان بە پیرەژنێكی نەخۆش كەوت كە تەمەنی (92) ساڵ بوو، شێرپەنجە بە هەموو لاشەیدا بڵاو ببۆوە، كاتێك چاوی هەڵهێناو ئەمانی بینی گوتی: من (8) مانگە لەم نەخۆشخانەیەم‌و (14) ساڵە لەم نەخۆشخانە بۆ ئەو نەخۆشخانە دەمگوازنەوە! زۆربەی نەخۆشەكانی دەوروبەرم مردن‌و تەنها من ماومەتەوە، تاڵاویی نەخۆشی‌و تەنیایی دەنۆشم‌و هەمیشە لە خودا دەپاڕامەوە كە كەسێك بێتە لام، خۆشی بوێم‌و خۆشم بووێت‌و هەواڵم بپرسێ‌و لەم تەنیاییە رزگارم بكات، تا ئێستاش كەس سەردانی نەكردووم‌و لێی نەپرسیومەتەوە! زۆر سوپاسی تۆ دەكەم‌و تا دوا هەناسە دوعای خێرت بۆ دەكەم. مێرد منداڵەكە پێی گوت: ئیتر هەموو رۆژێك دێم بۆ لات، سبەینێ هەمان كات دێم بۆ لات‌و سەردانت دەكەم. سبەینێ كاتێك هات بۆ سەردانی پیرێژنەكە بینی قەرەوێڵەكەی چۆڵەو كۆچی دوایی كردووە، تەنها پارچە كاغەزێكی بینی كە لەسەر چەرچەفە سپییەكەی بەجێی هێشتبوو، تیایدا نووسرابوو (هەر چییەك بڵێم ناتوانم سوپاست بكەم، ئەوەندە دەڵێم سوپاس بۆ خودا بە ڕاستی لە ناخی دڵمەوە خۆشم دەوێیت، من لەم دنیایەدا كەسم نییە لەبەرئەوە بڕیارمدا هەموو سەروەتەكەم دوای خۆم ببەخشم بە تۆ، كە بریتییە لە (2) ملیۆن دۆلار!). خۆشەویستانم ئەمە تەنها لە پاداشتی خەندەیەكی جوان‌و وتەیەكی خۆشدا، چی دەبێت ئەگەر هیچمان لە توانادا نەبوو بۆئەوەی بیبەخشین، خەندەو بزەی سەر لێوو وشە جوانەكانمان بكەینە خەڵات‌و گوڵ پرژێنی دڵەكانی پێ بكەین!

مةكوى روكةش
توقيــع العضو شميران كركوكي
فيــرو
مؤســـس منتديـــات كركوك تايمزمؤســـس منتديـــات كركوك تايمز
فيــرو
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 16 فبراير 2011, 5:42 pm

زور سوباس
توقيــع العضو فيــرو
https://xp10.ahlamontada.com
شميران كركوكي
أدارةأدارة
شميران كركوكي
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 16 فبراير 2011, 11:30 pm

سوباس بو توش كولى بامية
ديدار
عضو ذهبيعضو ذهبي
ديدار
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالجمعة 25 فبراير 2011, 5:45 pm

دةستت خوش بيت
توقيــع العضو ديدار
A.O.J
عضو الماسيعضو الماسي
A.O.J
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 20 أبريل 2011, 12:37 am

ده ست خؤؤؤؤش

زؤؤؤؤؤؤر جوانه

توقيــع العضو A.O.J
شميران كركوكي
أدارةأدارة
شميران كركوكي
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالخميس 21 أبريل 2011, 4:25 am

دةستى ئيوةش خوش بيت
دانيار كوردى
عضو ذهبيعضو ذهبي
دانيار كوردى
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك   چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك Icon_minitimeالأربعاء 15 يونيو 2011, 5:35 am

ده ست خوش
توقيــع العضو دانيار كوردى

چیرۆکێکی پر مانه‌ به‌ ناوی. تەنها خەندەیەك

استعرض الموضوع التالي استعرض الموضوع السابق الرجوع الى أعلى الصفحة 

مواضيع مماثلة

+
صفحة 1 من اصل 1

(( مَا يَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ))