منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةس .و .جالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141

شميران كركوكي - 2120

Rasti - 1769

zoba - 1578

كــاردينيــا - 1350

دمعة حزن - 579

A.O.J - 538

Aramos - 497

ديدار - 410

دانيار كوردى - 404

المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
الخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
الإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
الثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
السبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
السبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
السبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

ئافره‌تان ناتوانن له‌ (47) كاتژمێر زیاتر هیچ نهێنیه‌ك لای‌ خۆیان هه‌ڵبگرن

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: ئافره‌تان ناتوانن له‌ (47) كاتژمێر زیاتر هیچ نهێنیه‌ك لای‌ خۆیان هه‌ڵبگرن   الخميس 17 ديسمبر 2009, 5:23 pm

ئافره‌تان و خانمان ناتوانن هیچ نهێنی و ڕازێكی‌ دڵیان بۆ زیاتر له‌ " 47,15 " چل و حه‌وت كاتژمێر و چاره‌كێك زیاتر له‌ ناخیاندا بهێلـَـنه‌وه‌ , ئه‌وه‌ش له‌به‌ر ئـه‌وه‌ی‌ كه‌ سروشتی‌ ئافره‌تان وه‌ها هه‌ڵـكه‌وتووه‌ كه‌ قسه‌ زۆر ده‌كه‌ن , كورد ووته‌نیش ئه‌وه‌ی‌ زۆر بڵێت زۆر هه‌ڵه‌ ده‌كات و نهێنیش زۆر ده‌دركێنێت .
له‌و باره‌یه‌وه‌ ڕۆژنامه‌ی‌ ( دایلی‌ مایل ) ی‌ به‌ریتانی‌ ئه‌نجامی‌ ڕاپرسی و توێژینه‌وه‌یه‌كی‌ پێكه‌وه‌ ئاشكرا كرد , كه‌ كۆمپانیای‌ " نه‌بیز تشیلی‌ " ی‌ به‌ریتانیایی ئه‌نجامیدابوو و تێدا ده‌ركه‌وتبوو كه‌ ئافره‌تان ناتوانن نهێنیه‌كانی‌ ناخیان هه‌ڵبگرن , یان بیشارنه‌وه‌ و زۆر جاریش ناگاته‌ ئه‌و ماوه‌یه‌ " 47,15 " كاتژمێر و چاره‌كێك , خێرا لای‌ كه‌سێك , یان چه‌ند كه‌سێكیش ده‌یدركێنێت , ئه‌وه‌ش وه‌ك زۆرترین ماوه‌یه‌ , كه‌ ئه‌گه‌ر ڕازه‌كه‌ی‌ به‌نهێنی‌ بهێڵێته‌وه‌ .
ئه‌و توێژینه‌وه‌یه‌ " 3000 " سێ هه‌زار ئافره‌تی‌ گرته‌وه‌ , كه‌ ته‌مه‌نیان له‌نێوان ( 18 بـــۆ 65 ) ساڵیدا بوو و له‌هه‌ر ده‌ ئافره‌تیان چواریان دانیان نا به‌وه‌دا كه‌ توانای‌ پاراستن و شاردنه‌وه‌ی‌ نهێنیه‌كانیان نیه‌ , هه‌رچه‌نده‌ كه‌ كارێكی‌ زۆر گرنگ و نهێنی و هه‌ستیاریش بێت , هه‌روه‌ك زیاتر له‌ نیوه‌شیان جه‌ختیان له‌وه‌ كرده‌وه‌ كه‌ خواردنه‌وه‌ی‌ كـحول و مادده‌ هۆشبه‌ره‌كان وایان لێ‌ ده‌كات , كه‌ خۆ نه‌گرن و نهێنیه‌كانیان بدركێنن .
" مایكڵ كوكس " ی‌ به‌ڕێوه‌به‌ری‌ كۆمپانیای‌ - نه‌بیز تشیلی‌ - له‌ به‌ریتانیا ئاماژه‌ی‌ بۆ ئه‌وه‌ كرد كه‌ زۆرێك له‌ ئافره‌تان توانای‌ هه‌ڵگرتن و پاراستنی‌ نهێنی‌ و ڕازه‌كانی‌ ناخی‌ خۆیانیان نیه‌ و زۆر جاریش نهێنیه‌كه‌ لای‌ كه‌سێك باس ده‌كه‌ن كه‌ هیچ كارێكی‌ پێناكرێت و سوودێكی‌ پێ ناگه‌یه‌نێت و په‌یوه‌ندیه‌كیشی نه‌له‌دوور و نه‌له‌نزیكه‌وه‌ به‌و و نهێنیه‌كه‌یه‌وه‌ نیه‌ , یان په‌نا ده‌به‌ن بۆ فه‌رمانگه‌ كۆمه‌ڵایه‌تیه‌ جیاوازه‌كان , هه‌رچه‌نده‌ كه‌ له‌هه‌ر ده‌ كـچ نـۆیان واباس ده‌كه‌ن كه‌ متمانه‌یان به‌خۆیان هه‌یه‌ و ده‌توانن نهێنیه‌كانیان بپارێزن , به‌ڵام له‌ڕاستیدا و به‌پێی‌ ئه‌نجامه‌كانی‌ توێژینه‌وه‌كانمان ده‌ركه‌وتووه‌ كه‌ وانین و به‌رده‌وام و به‌ئاسانی‌ نهێنیه‌كانی‌ خۆیان و هاوسه‌ر و منداڵ و كاره‌كانیان ده‌دركێنن و ته‌نانه‌ت لای‌ زۆرترین كه‌سیش باسیان ده‌كه‌ن .
هه‌ر له‌و توێژینه‌وه‌یه‌دا هاتووه‌ كه‌ ئافره‌تان به‌تێكڕایی هه‌فتانه‌ گوێ‌ له‌ سێ هه‌واڵ ده‌گرن و بۆ كه‌سانی‌ تریشی‌ باس ده‌كه‌نه‌وه‌ و سێیه‌كیشیان دوای‌ دركاندنی‌ نهێنیه‌كانیان , ئه‌وسا هه‌ست به‌ په‌شیمانی‌ ده‌كه‌ن . ئه‌مه‌و زانایانی‌ بواری‌ ده‌روونناسی و كۆمه‌ڵایه‌تی‌ جه‌خت له‌وه‌ ده‌كه‌نه‌وه‌ كه‌ پاراستنی‌ نهێنیه‌كان زۆر گرنگن , به‌تایبه‌تی‌ كه‌ زۆر جار به‌هۆی‌ دركاندنی‌ نهێنیه‌كه‌وه‌ ڕه‌نگه‌ كێشه‌ و ئاڵۆزیی زۆری‌ وه‌ك كوشتن و ته‌ڵاقدان , یان دوژمنایه‌تیی لێبكه‌وێته‌وه‌ و په‌ندێكی‌ عه‌ره‌بیش له‌و باره‌یه‌وه‌ هه‌یه‌ كه‌ ده‌ڵێت ( نه‌فام ئه‌و كه‌سه‌یه‌ كه‌ خۆی‌ نهێنیه‌كه‌یت له‌لا ده‌دركێنێت , به‌ڵام به‌تۆ ده‌ڵێت بانهێنی‌ بێت و باسی مه‌كه‌ !! ) .
توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو
Rasti
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: ئافره‌تان ناتوانن له‌ (47) كاتژمێر زیاتر هیچ نهێنیه‌ك لای‌ خۆیان هه‌ڵبگرن   الجمعة 18 ديسمبر 2009, 2:43 am

سوووووووووووووووباااااااااااااااااس
توقيــع العضو Rasti

ئافره‌تان ناتوانن له‌ (47) كاتژمێر زیاتر هیچ نهێنیه‌ك لای‌ خۆیان هه‌ڵبگرن

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1