منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةس .و .جالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141

شميران كركوكي - 2120

Rasti - 1769

zoba - 1578

كــاردينيــا - 1350

دمعة حزن - 579

A.O.J - 538

Aramos - 497

ديدار - 410

دانيار كوردى - 404

المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
الخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
الإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
الثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
السبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
السبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
السبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیان

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیان   الأربعاء 16 ديسمبر 2009, 5:53 pm

له‌گه‌ڵ ئه‌و پێشكه‌وتن و كرانه‌وه‌یه‌ی كۆمه‌ڵگه‌ی كورده‌واری به‌ خۆی بینووه‌، به‌ڵام تا ئێستاش هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیانن بۆ دره‌وه‌ی ماڵ.

له‌م باره‌یه‌وه‌ (گول محه‌مه‌د)، قوتابی زانكۆ، گووتی: "بۆچی براكه‌م به‌یانی تا ئێواره‌ له‌ ده‌ره‌وه‌یه‌، ئه‌گه‌ر هیچ ئیشی نه‌بێت و بۆ خۆی پیاسه‌ ده‌كات كه‌ چی من ناتوانم بۆشت كڕینیش بچمه‌ به‌رده‌رگای ماڵ"
ره‌خنه‌شی له‌وه‌گرت كه‌ كۆمه‌ڵگه‌ی كوردی هه‌موو كاتێك له‌سه‌ر بنه‌مای ره‌گه‌ز جیاوازی له‌ نیوان تاكه‌كان كردووه‌ و باسیشی له‌وه‌كرد كه‌ هه‌ر له‌ ته‌مه‌نی منداڵیه‌وه‌ رێگه‌ی لێكراوه‌ بۆ ئه‌وه‌ی بچێته‌ ده‌ره‌وه‌، ته‌نانه‌ت ئێستاش له‌ زانكۆم به‌ ناچاری و وه‌ك ئه‌مری واقیع، رێگه‌م ده‌ده‌ن ده‌ربچم، ئه‌گینا له‌ناخی دڵه‌وه‌ حه‌ز ناكه‌ن من به‌یانی تا عه‌سر له‌ ده‌ره‌وه‌ بم.

ئاماژه‌شی به‌وه‌ كرد عه‌قلیه‌تی تاكی كوردی هه‌رگیز له‌ ناخه‌وه‌ نه‌گۆڕاوه‌، زۆر كچمان له‌گه‌ڵ دایه‌، خه‌ڵكی باسی هوشیاری و رۆشنبیری براكه‌ی ده‌كه‌ن كه‌ چی له‌ هه‌موو بوارێكدا رێگری لێ ده‌كرێت".

(زوڵه‌یخا ناجح) كچی ماله‌وه‌، گووتی: "كچ هه‌ر كچه‌ و زۆر باش نییه‌ به‌رده‌وام له‌ده‌ره‌وه‌ بن، چونكه‌ پیاوانی كۆمه‌ڵگه‌ی ئێمه‌ زۆر چاو برسین و ره‌نگه‌ تۆمه‌تمان بۆ دروست بكه‌ن و ناومان به‌ خراپی ببه‌ن، ئه‌و كاته‌ خێزانه‌كانمان به‌بێ گوێدان به‌ راست و هه‌ڵه‌ی قسه‌كه‌، هه‌ڵوێست وه‌رده‌گرن".

گووتیشی: ده‌یان كچ له‌ سه‌ر تۆمه‌تێكی بچووك كوژراون، به‌داخه‌وه‌ كوشتنی ئافره‌تان بووه‌ته‌ شتێكی زۆر ساده‌ و خه‌ڵكی زۆر به‌ سانایی كچه‌كانیان ده‌كوژن، بۆیه‌ من هه‌رگیز له‌ ماڵ ناچمه‌ ده‌ره‌وه‌ و ته‌نانه‌ت بۆ دوكان و بازاره‌كان، هه‌ندێك جار نه‌بێت له‌گه‌ڵ دایكم ده‌رده‌چم".

(هیوا قادر ) ده‌رچووی زانكۆ، بروای وایه‌ له‌ كۆمه‌ڵگه‌ی كوردیدا، ئافره‌ت به‌ چاوێكی نزمتر له‌ پیاو سه‌یر ده‌كرێت، ئه‌مه‌ش وای كردووه‌ كاریگه‌ری له‌ سه‌ر نه‌وه‌ی تازه‌ جێ بهێلێت، ئه‌وه‌تا تاكو ئێستاش ره‌نگدانه‌وه‌ی ئه‌و عه‌قلیه‌ته‌یه‌ پیاوساڵارییه‌، له‌ناو كوردا له‌و بروه‌دایه‌، به‌ بڕوای من ئه‌و ژنكوژییه‌ و كێشه‌یه‌ی له‌ نێوان پیاو و ئافره‌تدا سه‌ری هه‌ڵداوه‌، كێشه‌یه‌كی هزرییه‌ و له‌ نیوان دوو عه‌قلیه‌تی دژ به‌یه‌ك دروست بووه‌.
گووتیشی: "هه‌ردوو عه‌قلییه‌ته‌كه‌ ده‌یانه‌وێت، ئافره‌تان هه‌روه‌ك خۆیان له‌ چوار دیواری ماڵدا بمێننه‌وه‌ و خزمه‌تی پیاوه‌كانیان بكه‌ن و هه‌ڵگری ئه‌م عه‌قلییه‌ته‌ پیاوه‌ به‌ عه‌قڵێكی كون و عه‌قلییه‌تێكی دیكه‌ش كه‌ ده‌یه‌وێت ئافره‌ت له‌و چوارچێوه‌یه‌ بێته‌ ده‌ره‌وه‌ و یه‌كسانییه‌ك له‌ نێوان هه‌ردوو ره‌گه‌زدا دروست ببێت هه‌ڵگری ئه‌م بیره‌ش ئافره‌تان و هه‌ندێك له‌پیاون و هه‌روه‌ها جه‌ختیشی له‌وه‌ كرده‌وه‌ كه‌ له‌ ئه‌نجامی پێكدادانی هه‌ردوو عه‌قلیه‌ته‌، كێشه‌ و ژنكوژی رووی له‌ زیاد بوون كردووه‌.

هه‌ر له‌م باره‌یه‌وه‌ و بۆزیاتر شرۆڤه‌كردنی ئه‌م بابه‌ته‌ (زریان هه‌یسه‌م) توێژه‌ری كۆمه‌لایه‌تی بۆ ئاژانسی په‌یامنێر گووتی: چوونه‌ ده‌ره‌وه‌ی ئافره‌تان شتێكی ئاساییه‌ و بگره‌ پێویستیشه‌ بۆ باری ده‌روونی ئافره‌تان، گووتیشی: "كۆمه‌ڵگه‌ی كوردی هه‌میشه‌ كۆمه‌ڵگه‌یه‌كی داخراو بووه‌، وایزانیوه‌ ئه‌ركی ئافره‌ت ته‌نها خزمه‌تكردنی پیاوه‌، له‌ كاتێكدا ئه‌و هاوكێشه‌یه‌ له‌ هه‌موو جیهاندا گۆڕاوه‌.

هه‌روه‌ها له‌به‌شێكی دیكه‌ی قسه‌كانیدا ئاماژه‌ی به‌وه‌ كرد هه‌ندێك پیاو ده‌بینن زۆر هه‌ژارن و پێویستیان به‌وه‌ هه‌یه‌ كه‌ هاوسه‌ره‌كه‌یان له‌ دابینكردنی پێداویسته‌كانی ناو ماڵدا هاوكاریان بكه‌ن، كه‌چی ئه‌مه‌ قبول ناكه‌ن، چونكه‌ له‌ ناخیاندا به‌ شێوازێك په‌روه‌رده‌ كراون كه‌ نابێت ئافره‌ت له‌ماڵ ده‌ربچێت، سه‌باره‌ت به‌ چاره‌سه‌ركردنی ئه‌م حاڵه‌تانه‌ش پێویسته‌ هوشیاركردنه‌وه‌ی هه‌مه‌ لایه‌نانه‌ ئه‌نجام بدرێت ، واتا ده‌بێت هه‌موو لایه‌ك له‌ ئاست خۆیه‌وه‌ هه‌ولی هوشیاركردنه‌وه‌ی كۆمه‌ڵگه‌ بدات، به‌مه‌ش به‌ره‌و پێش ده‌چین و كێشه‌ له‌ سه‌ر چوونه‌ ده‌ره‌وه‌ی ئافره‌ت دروست نابێت. گووتیشی: پێداگری ئافره‌تان له‌ به‌ده‌ستهێنانی مافه‌كانیان و رێگری كۆمه‌لگه‌، زه‌رووره‌تی هه‌ڵمه‌تگه‌لی به‌رفراوانی هوشیاری دێنێته‌ ئاراوه‌ .
له كه ل ريزم بوكوردزين
توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو
فيــرو
مؤســـس منتديـــات كركوك تايمزمؤســـس منتديـــات كركوك تايمز
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیان   السبت 17 يوليو 2010, 8:16 am

دةست خوش بي براكم
توقيــع العضو فيــرو

يرحل من يرحل . . لن تهدم الدنيا .. ولن تغلق ابواب السماء
فأنا لا ألتفت ابدا للوراء... فالحب والصداقه لا يأتوا بالتوسل والرجاء
وغرور من امامي زادني كبرياء
....فإن كان وجودهم شيئا فإن كرامتي أشيااااء

http://xp10.ahlamontada.com
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیان   السبت 17 يوليو 2010, 9:48 pm

سوباس كيان
توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو

هه‌ندێك خێزان رێگرن له‌ ده‌رچوونی كچه‌كانیان

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1