منتديات كركوك تايمز

منتديات كركوك تايمز

الرئيسيةس .و .جالتسجيلدخول
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فيــرو - 3141

شميران كركوكي - 2120

Rasti - 1769

zoba - 1578

كــاردينيــا - 1350

دمعة حزن - 579

A.O.J - 538

Aramos - 497

ديدار - 410

دانيار كوردى - 404

المواضيع الأخيرة
» استضافة مجانية مع دومين .com مجاني مدى الحياة
الخميس 10 ديسمبر 2015, 4:36 pm من طرف hayderaltimimi

» ليلى والخمسين حرامي .. بقلمي
الإثنين 09 نوفمبر 2015, 7:19 pm من طرف حجي تمساح

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:56 pm من طرف فيــرو

» شل c99 مع الشرح بالفيديو
الأربعاء 04 سبتمبر 2013, 4:52 pm من طرف فيــرو

» ثغرة XSS
الثلاثاء 27 أغسطس 2013, 5:20 pm من طرف فيــرو

» موقع يقدم اخر الثغرات
السبت 24 أغسطس 2013, 7:04 am من طرف فيــرو

» ثغرة جديدة
السبت 24 أغسطس 2013, 7:01 am من طرف فيــرو

» برنامج الهجوم على المواقع
السبت 24 أغسطس 2013, 4:57 am من طرف فيــرو

عداد الزوار

hit counter

شاطر | 

کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   الأربعاء 11 نوفمبر 2009, 6:06 pm

کلیلی دڵی ئافره‌ت به‌ سانایی بریتیه‌ له‌ چه‌ن گفتوگۆیه‌کی ئاسایی ، که‌ ئافره‌ت ئاره‌زووی بیستنیان ده‌کات ، وه‌ هه‌ستیان پێ ده‌کات ... ئه‌وانیش :

کلیلی یه‌که‌م : گوێ گرتن ..
گرنترین موجامه‌له‌یه‌ک که‌ له‌گه‌ڵ ئافره‌ت ده‌کرێ ... به‌ گوێگرتن بۆی هه‌ستێکی وای ده‌ده‌یتێ که‌ تۆ گرنگی پێ ده‌ده‌یت ، گرنگی دانێکی وورد بۆ ژیانی ، چونکه‌ ئافره‌ت پێی خۆشه‌ ئه‌و هه‌ڵوێسته‌و چالاکیانه‌ی له‌ ژیانی دا هه‌بوون هه‌مووی به‌ ووردی باس بکات ، به‌ گوێ گرتنت بۆی و دانیشتن له‌گه‌ڵی ، هه‌ستێکی قوڵی لا په‌یدا ده‌بێت که‌ ده‌بێته‌ مایه‌ی تێگه‌شتن و زیاتر نزیک بوونه‌وه‌ له‌یه‌کتر .

کلیلی دووه‌م : پشت گرتن یان ته‌ئیید کردنی ..
زۆر خۆشه‌ بۆ ئافره‌ت کاتێ هه‌ست ده‌کات که‌ هاوسه‌ره‌که‌ی له‌گه‌ڵیایه‌تی و یارمه‌تی ده‌دات و قورساییه‌کانی له‌سه‌ر ئاسان ده‌کات ، وه‌ له‌ هه‌موو بارودۆخێکی نائاسایی ده‌یپارێزێت کاتێ رووبه‌ڕووی ده‌بێته‌وه‌ ، ئه‌مه‌ش وای لێ ده‌کات که‌ هه‌ستی هێز و ده‌سه‌ڵاتی بۆ دروست ببێت به‌رامبه‌ر ئه‌و بارودۆخانه‌ی ڕووبه‌ڕووی ده‌بێته‌وه‌.

کلیلی سێه‌م : ئیعجاب بوون پێی ...
ئافره‌ت عاشقی ئه‌وه‌یه‌ که‌ هه‌ست بکات هاوسه‌ره‌که‌ی موعجیبه‌ پێی ، به‌ شێوازی بیرکردنه‌وه‌ی بۆ نمونه‌ ، یان به‌ جوانی ڕیکخستنی جل و به‌رگی ، خۆ ڕازاندنه‌وه‌ی ، به‌ بۆن خۆشی و که‌سایه‌تی ، ڕۆح سوکی و ئازایه‌تی و ئاستی ڕۆشنبیریی و زانستی .... ئه‌و هه‌میشه‌ چاوه‌ڕێی بیستنی چرپه‌کانی ئیعجابی هاوسه‌ره‌که‌یه‌تی بۆی ...

کلیلی چواره‌م : گرنگی پێدانی ..
هه‌میشه‌ خۆت وا ده‌ربخه‌ که‌ خێزانه‌که‌ت جێی گرنگی پێدانی تۆیه‌ ، هه‌وڵ بده‌ ووته‌ی " پیاو گرنگی نادات" ره‌ت بکه‌ره‌وه‌ ، به‌ پێی توانای خۆت هه‌وڵ بده‌ گرنگی پێدانت بۆی ده‌ربخه‌یت ، به‌ جۆرێک که‌ ته‌وه‌ره‌ی ژیانی تۆ ئه‌وه‌ ، ئه‌وه‌ زۆر دڵخۆشی ده‌کات و هه‌ستێکی گه‌وره‌ی متمانه‌ بۆ خۆ بوونی پێ ده‌به‌خشێ ، ئه‌و گرنگی پێدانه‌ باڵ ده‌کێشێ بۆ هه‌موو ئه‌و شتانه‌ی که‌ گرنگیان پێ ده‌دات ، ئه‌وه‌ش ده‌یگه‌یه‌نێته‌ ئه‌وه‌ی که‌ ئه‌و شتانه‌ی له‌لای هه‌ردوولا گرنگن هاوبه‌ش ده‌بێت و زیاتر لێک نزیکبوونه‌وه‌و تێگه‌شتنی هه‌ردوولای به‌دواوه‌یه‌ ... له‌ کۆتاییدا ده‌بێته‌ هۆی دروست بوونی هاوسه‌نگی ده‌روونی له‌ ژیانی دا ...

کلیلی پێنجه‌م : هاندانی ...
هه‌میشه‌ به‌دوایه‌وه‌ به‌ ، هانی بده‌ که‌ ببێته‌ ئه‌و که‌سایه‌تیه‌ی که‌ خۆی خه‌ونی پێوه‌ ده‌بینێت ، به‌ مه‌رجێک خۆت له‌ سایه‌ی دا بمێنیته‌وه‌ ، هه‌وڵ بده‌ له‌سه‌ر ئاستی سۆز و هۆش و ڕۆشنبیری ئاوێزانی بکه‌ی ، هه‌میشه‌ سۆز و خۆشه‌ویستی بۆ ده‌ربخه‌ .... ئافره‌ت هه‌رچه‌نده‌ خاوه‌نی که‌سایه‌تیه‌کی به‌هێز بێت پێی خۆشه‌ که‌ هاوسه‌ره‌که‌ی بیپارێزێت و له‌گه‌ڵی بێت .

کلیلی شه‌شه‌م : شانازی پێوه‌ بکه‌ ..
وای لێ بکه‌ هه‌میشه‌ هه‌ست بکات که‌ تۆ شانازی پێوه‌ ده‌که‌ی ، جار نا جارێک ئه‌و هه‌سته‌ی بۆ ئاشکرا بکه‌ ، به‌ تایبه‌تی له‌به‌رده‌م منداڵه‌کانتان دا ، ئه‌وه‌ش ده‌بێته‌ هۆی هه‌ست کردن به‌ خۆشیه‌ک له‌ ناخیه‌وه‌ که‌ هه‌ست به‌ بوونی خۆی ده‌کات ...
له‌ کۆتایی دا ... له‌ پێناو ئه‌وه‌ی هه‌ستی به‌ هه‌موو ئه‌وانه‌ی باسمان کرد ، مه‌رجێک هه‌یه‌ له‌ کاتی به‌کارهێنانی کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت دا ، ئه‌ویش ئه‌وه‌یه‌ که‌ هه‌ستی به‌و کارانه‌ له‌و په‌ڕی ڕاست گۆیی و نیه‌ت پاکی یه‌وه‌ ، هه‌تا نزیک بوونه‌وه‌ت لێی نه‌بێته‌ ئه‌وه‌ی که‌ تۆ نمایش ده‌که‌یت یان دوو ڕوویی ...
به‌ هیوای به‌خته‌وه‌ری هه‌موو خێزانێک ... بیرتان نه‌چێت گه‌وره‌ترینی کلیله‌کان بریتیه‌ له‌ ئیمان به‌ خوای گه‌وره‌ ...

اذکرالله‌
توقيــع العضو شميران كركوكي

بیر له‌ زیان بكه‌وه‌ به‌لام خه‌فه‌تی بو مه‌خو
فيــرو
مؤســـس منتديـــات كركوك تايمزمؤســـس منتديـــات كركوك تايمز
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   الأربعاء 09 ديسمبر 2009, 11:53 pm

dast xosh be
توقيــع العضو فيــرو

يرحل من يرحل . . لن تهدم الدنيا .. ولن تغلق ابواب السماء
فأنا لا ألتفت ابدا للوراء... فالحب والصداقه لا يأتوا بالتوسل والرجاء
وغرور من امامي زادني كبرياء
....فإن كان وجودهم شيئا فإن كرامتي أشيااااء

http://xp10.ahlamontada.com
شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   السبت 21 أغسطس 2010, 8:40 pm

یه‌که‌م که‌س بووی له‌ ژیانم له‌ ده‌رگای دڵت دام
وا بریاره‌ دواکه‌سیش بیت ببیت به‌ میوانی دڵ
سوباست ده كه م

Aramos
عضو الماسيعضو الماسي
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   السبت 21 أغسطس 2010, 8:48 pm

دةست خوش شميران جيان
توقيــع العضو Aramos
كــاردينيــا
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   السبت 21 أغسطس 2010, 8:52 pm

مشكوووووووووووور
توقيــع العضو كــاردينيــا

شميران كركوكي
أدارةأدارة
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   الأحد 22 أغسطس 2010, 4:07 am

سوباس بو به یامه كانتان

ديدار
عضو ذهبيعضو ذهبي
بيانات العضو

مُساهمةموضوع: رد: کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟   الأحد 22 أغسطس 2010, 6:23 pm

ده ست خوش
توقيــع العضو ديدار

کلیله‌کانی دڵی ئافره‌ت کامانه‌ن ... ؟؟؟

استعرض الموضوع السابق استعرض الموضوع التالي الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1